Dr Jakub Zasina laureatem stypendium MEiN dla wybitnych młodych naukowców

Dr Jakub Zasina z Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska w Instytucie Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ został laureatem 18. edycji stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców. Te prestiżowe stypendia przyznawane są na okres 3 lat młodym naukowczyniom i naukowcom wykazującym się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej. W tegorocznej edycji konkursu stypendia przyznano 230 osobom wyłonionym spośród 1828 nadesłanych zgłoszeń.

fot. Bartosz Kałużny / UniLodz

Badania dra Jakuba Zasiny z Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska w Instytucie Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ mają charakter interdyscyplinarny, ponieważ plasują się w dwóch dyscyplinach, tj. w Geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarce przestrzennej (dyscyplina wiodąca) oraz w Ekonomii i finansach (dyscyplina dodatkowa). Dr Zasina jest badaczem miast. Jego badania dotyczą głównie procesu tzw. studentyfikacji w odniesieniu do miejskich rynków nieruchomości i usług. Z dorobkiem dra Zasiny można zapoznać się w jego profilu uniwersyteckim oraz w aktualności opublikowanej niedawno na łamach multiportalu UŁ w ramach serii "Nauka inspiruje".

Więcej informacji o stypendiach można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki.