Dr Agnieszka Rzeńca kierownikiem projektu IDUB o partycypacyjnej adaptacji miast do zmian klimatu

fot. Bartosz Kałużny / UniLodz
fot. Jakub Zasina

Dr Agnieszka Rzeńca będzie kierowała projektem pt. "Partycypacyjna adaptacja miast do zmian klimatu – Przewodnik skutecznego działania władz i mieszkańców dla polskich i wschodnioeuropejskich miast". Projekt ten zrealizuje wraz ze współpracownikami z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego oraz Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska dzięki finansowaniu przyznanemu w ramach uniwersyteckiego konkursu IDUB „Wpływ nauki na społeczeństwo”.

Projekt będzie bazował na doświadczeniach zebranych przez naukowczynie i naukowców przy organizacji II Łódzkiego Panelu Obywatelskiego, pogłębiając i rozwijając badania realizowane w jego trakcie. Projekt skupi się na ocenie skuteczności panelu obywatelskiego jako instrumentu partycypacyjnego, a także na poszukiwaniu optymalnych narzędzi i metod partycypacji społecznej mającej na celu budowanie potencjału adaptacyjnego miast do zmian klimatu. Głównym rezultatem projektu będzie przewodnik dla miast, stanowiący kompendium wiedzy nt. współpracy i współdziałania z mieszkańcami miast na rzecz adaptacji do zmian klimatu.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na jego podstronie.

Materiał źródłowy: dr Agnieszka Rzeńca