Natalia Mańka wyróżniona w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich o. Łódź

fot. Sagar Patil / Unsplash

Pani Natalia Mańka – absolwentka kierunku Gospodarka Przestrzenna i obecnie studentka kierunku Inwestycje i nieruchomości – otrzymała wyróżnienie w kategorii prac I stopnia z Uniwersytetu Łódzkiego w konkursie łódzkiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich (TUP) na najlepsze prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej wykonane w roku akademickim 2022/2023.

Praca pt. "Kształtowanie miejskich przestrzeni publicznych z uwzględnieniem potrzeb starzejącego się społeczeństwa. Perspektywa śródmieścia Łodzi" napisana została przez p. Mańkę pod kierunkiem dra Jakuba Zasiny w Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska.

Celem pracy p. Mańki była ocena poziomu dostosowania przestrzeni publicznych śródmieścia Łodzi do potrzeb osób starszych, a także poznanie opinii seniorów na temat przeprowadzonej rewitalizacji obszarowej w kwartale ulic Rewolucji 1905 roku – Kilińskiego – Jaracza – Wschodnia. W tym celu wykonała ona trzyetapowe badanie: analizę dokumentów miasta Łodzi, inwentaryzację urbanistyczną oraz ankietę przeprowadzoną wśród seniorów przemieszczających się po wskazanym kwartale.

Więcej informacji o wynikach konkursu można znaleźć na stronie internetowej łódzkiego oddziału TUP.