EcoUnity. Projekt na rzecz zwiększenia świadomości środowiskowej studentów

Pracownicy Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska UŁ przystąpili do realizacji nowego projektu pn. "EcoUnity. Ecology Awareness of Sustainable Green Development: Collaboration of Universities and Local Actors". Jego koordynatorką z ramienia Katedry jest dr Magdalena Michalak.

Projekt ma na celu zwiększenie świadomości środowiskowej studentów na kierunkach ekonomicznych i związanych z zarządzaniem, a także wzmocnienie współpracy uczelni z organizacjami pozarządowymi.

Projekt EcoUnity jest realizowany w ramach śródków programu Erasmus+ przez konsorcjum 7 podmiotów z 4 krajów, tj. Chorwacji, Słowacji, Polski i Turcji. Uniwersytet Łódzki jest jedynym członkiem konsorcjum projektowego z naszego kraju.

Wydarzeniem, które zapoczątkowało realizację przedsięwzięcia, było spotkanie zespołu projektowego w Nitrze na Słowacji w dniach 29-30 listopada br. Udział wzięli w nim dr hab. Mariusz Sokołowicz, prof. UŁ oraz dr Magdalena Michalak.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na jego podstronie.

Materiał źródłowy: dr Magdalena Michalak