Poniedziałek, 22 stycznia 2018, tydzień parzysty (04)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Uniwersytet Łódzki
Facebook Aktualności RSS
katedra-gospodarki-regionalnej-i-srodowiska-ul.png

Home

specjalnosc.png

SEMINARIUM TERENOWE "ZWRÓCIĆ SPAŁĘ (KU) PILICY” DLA STUDENTÓW SPECJALNOŚCI "ZARZĄDZANIE MIASTEM I REGIONEM"

« Przejdź do listy aktualności

Seminarium terenowe "Zwrócić Spałę (ku) Pilicy” dla studentów specjalności "Zarządzanie miastem i regionem"

news-spala-2016.jpg

W maju 2016 br. w Spale odbyło się - już drugie - doroczne seminarium terenowe pt. Rozwój lokalny – turystyka i rynek nieruchomości. W wyjeździe o charakterze badawczo-dydaktycznym wzięli udział studenci specjalności "Zarządzanie miastem i regionem", kształcący się na drugim roku studiów licencjackich na kierunku "Gospodarka Przestrzenna" na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.

Głównym celem zajęć było zapoznanie studentów z lokalnymi uwarunkowaniami rozwoju Spały - specyficznego ośrodka wczasowo-wypoczynkowego. W ramach zajęć terenowych studenci identyfikowali walory przyrodnicze i antropogeniczne Spały i jej okolic, wypełniali karty pracy, przeprowadzali wywiady oraz wykonywali dokumentację fotograficzną. Atrakcyjnym punktem programu seminarium była wycieczka studialna pt. „Park krajobrazowy jako potencjał rozwoju gminy. Przykład Spalskiego Parku Krajobrazowego”, przeprowadzona przez pracownika SPK.

Pogoda sprzyjała badaniom terenowym. Ich efektem były szereg wniosków na temat atrakcyjności turystycznej i barier rozwoju bazy noclegowej w Spale oraz pomysły na rozwój miejscowości. Nie zabrakło też wieczoru integracyjnego przy wspólnym grillu.

Kolejne seminarium terenowe w Spale dla studentów specjalności "Zarządzanie miastem i regionem" odbędzie się za rok!

Opublikowane: 07-07-2016
Do góry
wersja do druku
skn-spatium.png
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź