Poniedziałek, 2 sierpnia 2021, tydzień nieparzysty (31)

ROZPRAWA DOKTORSKA DRA JAKUBA ZASINY NAGRODZONA PRZEZ KPZK PAN

Rozprawa doktorska dra Jakuba Zasiny nagrodzona przez KPZK PAN

jakub-zasina.jpeg

Rozprawa doktorska dra Jakuba Zasiny zdobyła I nagrodę w Konkursie na najlepszą pracę doktorską z zakresu gospodarowania przestrzenią organizowanym przez Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.

Rozprawa pt. „Rozwój gospodarczy i przestrzenny miast poprzemysłowych w kontekście zachowań konsumenckich studentów. Studium porównawcze Łodzi i Turynu” została napisana przez dra Zasinę pod kierunkiem naukowym dr hab. Aleksandry Nowakowskiej, prof. UŁ.

W rozprawie przedstawiono szeroko zakrojone studium porównawcze dwóch poprzemysłowych miast akademickich — Łodzi w Polsce i Turynu we Włoszech — w którym kluczowe znaczenie przypisano badaniu nad zachowaniami konsumenckimi studentów. Badanie to miało na celu określenie roli zachowań konsumenckich studentów w rozwoju gospodarczym i przestrzennym obu ośrodków. Analizie poddano w nim trzy wymiary zachowań konsumenckich studentów — gospodarczy, przestrzenny i czasowy — na rynkach edukacyjnym, mieszkaniowym, handlowym, transportowym, gastronomicznym oraz usług czasu wolnego.

Opublikowane: 21-07-2020